סיור רבות בנות עשו חיל

[fusion_title size=”2″ content_align=”left” style_type=”default” sep_color=”” margin_top=”” margin_bottom=”” class=”” id=””]בעקבות נשים שעשו הסטוריה [/fusion_title]

מעטות הן נשים בנות ימי קדם שזכו לעטר את דפי ההיסטוריה וזיכרונן חקוק עמנו לדורות. תולדות ימי העבר מדגישים בדרך כלל את סיפוריהם ושמותיהם של גברים (גיבורים) רבי פעלים, מנהיגים ואנשי שם, בעוד שתרומתן של הנשים בנות דורם, גם אם רבה היתה, הרי היא חוסה בצילם ואף נסתרת. בסיורנו בבית העלמין בהר הזיתים, נצא למסע מרתק אל קבריהן של נשים מיוחדות ויוצאות דופן, מנהיגות וחלוצות, רבניות וגומלות חסד, מוכרות יותר ומוכרות פחות.
מיקום קבורה של הנרייטה סולד

בהמשך לסדרת הסיורים “חמישי בהר הזיתים” השבוע (כ”ד סיון 30/6) תעביר את הסיור המדריכה שרה ברנע הסיור מוקדש לנשים פורצות דרך שעוררו שנוי בתרבות, בחברה ובכלכלה  בחיי הישוב, טרם קום המדינה ולאחריה. הסיור יכלול את חלקת ירושלים, חלקת ווהלין הישנה, חלקת הקדושים  והחלקה הספרדית. נפקד את קבריהן של הנרייטה סולד ממקימי ארגון הדסה ועליית הנער, האדמור”ית חנה רחל וורברמכר המכונה  “הבתולה מלודמיר” דבורה בן יהודה  האם הראשונה שדברה עם ילדיה עברית, שולמית רופין שהקימה את בית הספר הראשון למוסיקה בארץ, איטה ילין ועוד..
להרשמה חייגו *6033

0 0 votes
דירוג מאמרים
הירשם
הודע על
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

תוכן עניינים

חפש קבר

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט