“לתת פנים לנופל” מיזם חדש ביום הזיכרון בהר הזיתים

[fusion_title margin_top=”” margin_bottom=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” size=”2″ content_align=”left” style_type=”default” sep_color=””]

לרגל 50 שנה לאיחוד העיר ירושלים

[/fusion_title]

מאת: שרה ברנע

בבית הקברות היהודי בהר הזיתים קבורים למעלה מ-500 חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. בניגוד לבתי הקברות הצבאיים ברחבי הארץ, בימי הזיכרון הממלכתיים רוב הקברים בבית הקברות בהר הזיתים נשארים “מיותמים” ללא בני משפחה וללא חברים.
לרגל 50 שנה לאיחוד העיר החלטנו ב’עיר דוד’ לפתוח במיזם חדש, שמטרתו ‘להציל משכחה’ את קברות החללים הקבורים בהר הזיתים, ו’לתת פנים’ לדמותו של הנופל הטמון מתחת למצבה.

50 שנה ל

שנת תשע”ז אנו מתכננים לפתוח את המיזם בשיתוף פעולה עם שלושה בתי ספר מאזור ירושלים. כ60 תלמידים יעמדו למרגלות מצבותיהם של 30 חללים (ביניהם חמישה שאפילו מצבה עם שם אין להם). מטרתנו שבשנים הבאות בתי ספר נוספים יצטרפו למיזם, ובע”ה תוך כמה שנים ליד כל הקברים נפגוש את בני הנוער ואלו הם שיספרו לנו את ‘סיפורו של כל נופל’.
השנה אנחנו מתמקדים בחלקת ‘קהילת ירושלים’ בחלקה זו טמונים אחרוני הנקברים בהר הזיתים שנפלו בין כ”ט בנובמבר (ההצבעה באו”ם) ל25 בפברואר (סגירת הר הזיתים) , וכן אזרחים שנפלו בפעולות האיבה שלחלקם אפילו אין מצבה עם שם מעל קברם, ולא תמונה באתר האינטרנט של חללי פעולות האיבה. וכאן אני זקוקה לעזרתכם, אני מצרפת רשימה חלקית של הנופלים, שתלמידים יעמדו השנה למרגלות קברם. חשובה לנו כל פיסת מידע אודותם, קרובי משפחה שאתם מכירים, אירועים הקשורים אליהם, מסמכים וכו..
(ניתן למצוא מידע בסיסי על תולדותם ונפילתם באתר יזכור ובאתר חללי פעולות האיבה)

שמות נפגעי פעולות האיבה
1. וילהלם זאב גולדשמיט (מצבה הרוסה)
2. יצחק ג’יאן – ללא מצבה, ללא תמונה.
3. משה נוימן – ללא מצבה ללא תמונה
4. עמנואל ווינר – ללא מצבה. ללא תמונה
5. משה לוי בן חיים – מצבה הרוסה, אין תמונה
6. רוברט שטרן – ללא מצבה ללא תמונה

50 שנה ל

דוד נוימרק, דב שיינבלום, אלדד קישוני, שמואל תשבי, נפתלי שול, מנחם (סוסנוביק)אורן, שלום ליאון, חנה זוטא, נעמי יולס, ללי (לאה) בנקר, אברהם הלל קיפניס (טייס), יהודה קסלר, יהודה עזריאל ברייער, אפרים לוי.
מודה מראש לכל המסייעים

0 0 votes
דירוג מאמרים
הירשם
הודע על
guest
3 Comments
הפופלרים
החדש ביותר הישן ביותר
Inline Feedbacks
View all comments
sharon
sharon
01/05/2017 1:37

זאב וילהלם גולדשמידט ז”ל
http://laad.btl.gov.il/Web/He/Victims/111.aspx?ID=35829

אבנר ליאון
אבנר ליאון
01/05/2017 8:31

אפשר להוריד את שלום ליאון מהרשימה.
נמצאה משפחתו (אנחנו) ונהיה שם היום.
תודה בכל מקרה. ישר כוח!

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

תוכן עניינים

חפש קבר

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט