לקראת ההילולא מבצע שיפור פני השטח במערת רבי עובדיה מברטנורא

[fusion_title margin_top=”” margin_bottom=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” size=”1″ content_align=”left” style_type=”default” sep_color=””]

לקראת ההילולא רבי עובדיה מברטנורא שיפוץ וחידוש הקבר

[/fusion_title]

גם השנה מתארגנים במועצת בתי העלמין להילולה נרחבת (ונפרדת) לקראת יום השנה לפטירתו של רבינו עובדיה מברטנורא. לאחרונה הגיעו תלמידי כיתה ח’ מתלמוד תורה ‘מוריה’ למקום קברו של רבי עובדיה וערכו בו מבצע ניקיון רחב היקף, שבו אספו את כל האשפה, ניכשו את העשבים וניקו את המערה והאזור כולו.

מערת רבי עובדיה

הניקיון התבצע לאחר שהחברה לפיתוח ירושלים ריצפה  את המקום. המבצע נעשה מתוך שיתוף פעולה של גורמים שונים: מועצת בתי העלמין בירושלים, אגף התברואה בעיריית ירושלים, סגן ראש העיר והנהלת מתנ”ס הרובע היהודי.

אריה קינג, מייסד ההילולה מספר לצוות מרכז המידע:

“לפני כ-16 שנה, הייתה לי הזכות ליזום את ‘יום הזיכרון’ (ההילולה) לזכרו של רבינו עובדיה מברטנורא, גדול מפרשי המשנה ורבה של ירושלים לפני למעלה מ- 500 שנה.

השביל המחודש

הבוקר התלוויתי לתלמידי תלמוד תורה מוריה מהעיר העתיקה, במבצע ניקיון של השביל המחודש,  מערת הקבר והאזור הסובב את המערה. זהו  אזור שבמשך כל ימות השנה ערביי שכונת סילוואן משליכים את האשפה הביתית שלהם לעברו, אל המערה וסביבתה. המקום נוקה והעשבים נוכשו הודות לשיתוף פעולה עם הלל הורוביץ – מנכ”ל מועצת בתי העלמין בירושלים, מר ציון שטרית מנהל אגף התברואה בעיריית ירושלים, יצחק פינדרוס  סגן ראש העיר, אביעד קמיר מנהל מתנ”ס הרובע היהודי, וכמובן… הגדולים מכולם, תלמידי כיתה ח’ בתלמוד תורה ‘מוריה’ . ”

ההילולה

יום הזיכרון של רבי עובדיה מברטנורא, רבה של ירושלים ומי שכתב את הפירוש הנפוץ ביותר ל”ששה סדרי משנה” נקבע לג’ סיוון, ובשנים האחרונות פוקדים את קברו ביום הזיכרון עשרות אלפי אנשים. גם השנה תיערך ההילולה כסדרה, ובתוספת השביל המחודש, הציבור מוזמן למערת רבינו עובדיה מברטנורא זצו”קל במורדות הר הזיתים, 50 מטר צפונית ממעיין השילוח באפיק נחל הקדרון, ביום ראשון, ג’ בסיוון התשע”ז.

הסעות ללא תשלום להילולה יצאו משעה 15:00 מתחנת האבן שברחוב שמואל הנביא.

ניתן להגיע גם עם קו 1 או 3. הקבר נמצא במרחק של כמה דקות הליכה מהכותל.

לכרטיס קבר רבי עובדיה מברטנורא

 

0 0 votes
דירוג מאמרים
הירשם
הודע על
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

תוכן עניינים

חפש קבר

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט