קו אוטובוס חדש להר הזיתים

לאחר מאמצים רבים של גופים שונים על מנת לאפשר גישה טובה לפסגת הר הזיתים הרשות הארצית לתחבורה ציבורית אישרה השבוע את הפעלתו של קו מעגלי חדש בירושלים – מתחנת הרכבת הקלה בגבעת התחמושת אל יעדים חשובים בהר הזיתים ובמצפה רחבעם (זאבי) המרהיב שעל ההר.

מתאריך 3.12.17 יחל לפעול קו 84 החדש מגבעת התחמושת למצפה שבע הקשתות והר הזיתים, במסלול מעגלי.

  • תחנות הקו: גבעת התחמושת, קלרמון גאנו, אהרון קציר, יצחק הנדיב/ואדי ג’וז, מצפה שבע הקשתות/הר הזיתים, יצחק הנדיב/מרטין בובר, שד’ האוניברסיטה העברית, גבעת התחמושת.

  • הקו יפעל בימים א-ה בלבד וייצא מגבעת התחמושת בשעות:

    08:30, 09:15, 10:00, 10:45, 11:30, 12:15, 13:00, 13:45, 14:30, 15:15, 16:00, 16:45, 17:30, 18:15, 19:00, 19:45

    מקור: אתר אגד

ראש העיר ירושלים ניר ברקת אמר הבוקר (שלישי) כי “הר הזיתים הוא אתר תיירות מרכזי בירושלים ומקום מגוריהם של תושבים רבים. בכל שנה של מיליוני תיירים מהארץ ומהעולם מבקרים באתרים בהר והצורך בתחבורה ציבורית נאותה עבורם הפך לחיוני ביותר. אני בטוח כי הודות לקו החדש עוד רבים יבואו לבקר בהר הזיתים ובאתרים המרהיבים שבו. אני מודה לשר התחבורה ישראל כ”ץ על הסיוע והתמיכה בקידום הקו ואישורו”.

אריאל תושב “בית החושן” אמר הבוקר למרכז המידע : “ברוך ה’. בית העלמין בהר הזיתים, מצפור רחבעם ומלון 7 הקשתות הושמו סוף סוף על מפת התחבורה הציבורית בירושלים.
הקו החדש ישפר את הנגישות אל בית העלמין ואתרי התיירות שבראש הר הזיתים בצורה רבה.
הדבר יאפשר למטיילים עצמאיים להגיע אל התצפית היפה ביותר בירושלים ממצפור רחבעם על עבר העיר העתיקה וירושלים כולה, לבני משפחה לעלות לקברות יקיריהם שבחלקות העליונות של בית העלמין, חלקת קהילת ירושלים, חלקת הנביאים ובחלקת חללי הרובע בתש”ח, ולציבור הרחב להגיע לאירועים ולאירוח במלון 7 הקשתות ובאולם החושן שבראש הר הזיתים.
אנחנו מברכים את כל הפועלים לטובת העניין ”

צוות מרכז המידע מברכים על פתיחת הקו ומודים לכל העוסקים במלאכה. אין ספק שקו זה יהווה שינוי מבורך לטובת המבקרים הרבים המבקשים להגיע לפסגת ההר, דבר שעד כה הצריך טיפוס מיגע.

לאיתור קברים ומסלולי תחב”צ בהר ניתן להיכנס לחיפוש קברים באתר:

4 1 vote
דירוג מאמרים