חדשות חודש כסלו

[fusion_title size=”2″ content_align=”left” style_type=”default” sep_color=”” margin_top=”” margin_bottom=”” class=”” id=””]חדשות חודש כסלו[/fusion_title]
חדשות חודש כסלו

לאחר שנים רבות של ציפייה ועבודה, החודש עלו לאתר מרכז המידע חלקות חשובות ומרכזיות בבית העלמין. חלקות חדש 3 וחדש 4 מחלקות ח”ק הראשית והכללית. חלקת חב”ד ג’ וחלקות הביטוח הלאומי של הח”ק הספרדית. בחלקות אלו נמצאים נפטרים מפורסמים כגון בעל “התורת חסד” מלובלין, ה“יש”א ברכה”, ה“בבא מאיר” ובנו ה“בבא אלעזר“. במרכז המידע נשמח לקבל מידע ומסמכים עבור כל הנפטרים של חלקות אלו.

לאחרונה פרויקט המיפוי של הר הזיתים זכה לחשיפה בין-לאומית. הכתבה של סוכנות הידיעות אי פי פורסמה באלפי כלי תקשורת כתובים ואלקטרוניים ברחבי העולם. כתבה בפוקס ניוז.

ב-ח’ כסלו השנה, לאחר שנים רבות של שכחה ונפילה לתהום הנשייה, חלה התעוררות בציבור לפקוד את קברו של אחד מרבני העיר האשכנזים רבי אשר לעמיל. רבי אשר היה רבה של העיר גאלינה בפולין. האגדה מספרת כי הוא ושני אחיו (ר’ נחום שאדיקר אבי משפחת בהר”ן ור’ יעקב רב סלעשין ודיין כולל וורשה, שלושה מחמשת “האחים הצדיקים”) חלמו בלילה אחד (כל אחד בעירו הוא) כי זקן אחד מצווה עליהם לעלות לארץ. בשנת תר”ה עלו לארץ ור’ אשר נהיה אב”ד לעדת האשכנזים. בשנת תרי”א הייתה בצורת קשה ור’ אשר גזר תענית על הציבור ועדיין לא נושעו.
ר’ אשר המשיך בצום ובתעניות ובח’ בכסלו נפטר. בו ביום בעת הקבורה נשברה הבצורת וירדו גשמים. ר’ אשר נקבר במורדות הר הזיתים בחלקת המאג’רים. מאז החלו רבים לפקוד את קברו לישועה הן לשעות בצורת והן לצרכים אחרים כזיווג הגון וזרע של קיימא.

כאמור השנה, בעקבות שיקום החלקה והסדרת גישה לקברו באו רבים לשפוך תפילה על ציונו.

 

0 0 votes
דירוג מאמרים
הירשם
הודע על
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

תוכן עניינים

חפש קבר

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט