חדשות ואירועי חודש תשרי- תשע”ג

[fusion_title size=”2″ content_align=”left” style_type=”default” sep_color=”” margin_top=”” margin_bottom=”” class=”” id=””]חדשות ואירועי חודש תשרי- תשע”ג[/fusion_title] החודשים אחרונים התברכו בפעילות ענפה בהר הזיתים. פרויקט המיפוי התקדם מאוד ולאחרונה נכנסו למאגר חלקות וולין ב’, בה נטמנו הרבה חלוצים ממזרח אירופה, קברות קדושים, אולי בין החלקות המפרסמות שבהר הזיתים, וגניזת סת”ם, על שם הגניזה הקדומה שקיימת בחלקה הזאת. ניתן לצפות בשמות הנפטרים דרך מערכת שאילתות באתר של הר הזיתים.

פעילות חוויתית רבה התקיימה בימי קיץ האחרונים. אחת האטרקציות היותר פופולריות היא פינת האירוח ביד אבשלום. המבקרים זוכים לפינה נעימה עם פינת ישיבה ושתיה במהלך המסלול ונהנים מהדרכה קצרה על המונומנטים וניגונים בכלים אוטנטיים שמנעימים את מנוחתם.

כמו כן, במאמץ להקל על הגעת המבקרים הרבים לאזור מתבצעים שיפורים בתחבורה הציבורית להר הזיתים. כיום מגיעים להר הזיתים שני קווי אוטובוס, 43 ו-51 של חברת אגד, אך לצערנו הרב אין תחנות מוסדרות לטובת עצירת האוטובוסים. לכן במאמץ משותף של מרכז המידע ועיריית ירושלים, יותקנו בקרוב תחנות אוטובוס שיאפשרו המתנה נוחה והגעה מהירה לחלקות השונות בהר הזיתים.

שגרת האירועים בהר הזיתים נמשכת כתמיד. ההילולא המסורתית של אור החיים התקיימה ב-05/07. בהילולא השתתפו רבבות אנשים מכל רחבי הארץ מכל גווני הציבור. הודות להתארגנות של חברא קדישא הספרדית, משטרת ישראל, עיריית ירושלים ושאר הגופים הנוגעים בדבר, ההילולא התנהלה בצורה מכובדת וללא תקלות, כמתאים למעמד מרגש זה.
אזכרה ראשונה של רבי מאיר אבוחצירא, שנרצח לפני שנה, התקיימה בחלקת הקבר. המעמד היה טעון ומרגש, אולי בגלל שזיכרונות על נסיבות הטרגיות של פטירתו עדיין מהדהדות בקרב חסידיו וספק רב אם יום פטירתו ייהפך מתישהו להילולא מסורתית, בסגנון המוכר.
לקראת חגי תשרי מספר המבקרים בהר הזיתים הולך וגדל. מנהג בירושלים לפקוד את קברי הנפטרים בערב ראש חודש אלול התקיים גם השנה.
חודש אלול פותח בפנינו רצף של אירועי חגים. העליה המסורתית לקברי הנפטרים התקיימה בערב ראש חודש אלול. סיורי סליחות מטעם עיר דוד המאופיינים באיכותם ובתכניהם המרגשים מתקיימים בערבים. להזמנת סיור לחצו כאן.
בימי סוכות תתקיים פעילות מרתקת בהר הזיתים. גן הלאומי עמק צורים, מזמין אתכם להשתתף בחוויה חד פעמית מיוחדת במינה -לחשוף את עברו המפואר של הר הבית. סינון עפר קדום, שמקורו במבנים הקדומים שעל הר הבית, תוך לימוד הממצאים עם ארכיאולוגים ומדריכים מומחים באתר.
השנה, לצד החוויה הארכיאולוגית, אנו מרחיבים את הפעילות לילדים ומשפחות- סדנת מלאכות קדומות לכל המשפחה.
במקום מוצל ונעים, נלמד יחד כיצד לייצר פסיפס, נכין חותמות להטבעת “בולות” כפי שחתמו בעת העתיקה מכתבים רשמיים ונלמד כיצד מרפאים כדי חרס עתיקים שנשברו (בתשלום נוסף). לפרטים ולהזמנות לחצו כאן
צעידת ירושלים המסורתית, בה נוטלים חלק אלפי צועדים מכל רחבי הארץ, תתקיים גם היא בימי הסוכות.
לקבלת פרטים ולמידע על אירועים נוספים ניתן לעקוב בעמוד הפייסבוק שלנו או ליצור קשר בטלפון 02-6275050 או במייל [email protected]

0 0 votes
דירוג מאמרים
הירשם
הודע על
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

תוכן עניינים

חפש קבר

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט