חדשות ואירועי חודש טבת

[fusion_title size=”2″ content_align=”left” style_type=”default” sep_color=”” margin_top=”” margin_bottom=”” class=”” id=””]חדשות ואירועי חודש טבת[/fusion_title]

כבכל חודש גם החודש פרוייקט המיפוי הולך ומתקדם. החודש הועלתה לאתר חלקת ווהלין ב’ שטרם עברה שיקום מסודר, אבל מעשה המיפוי מאפשר נגישות לעוד מאות נפטרים.  במקביל החל המיפוי לחלקות נוספות כגון חלקת גניזת סת”ם שבה מלאכת המיפוי בעיצומה.

מאמר מרתק על דמות יחודית בנופה של ירושלים במאה ה-18 פורסם בעלון קתדרה של יד בן צבי. המאמר הוא של ד”ר אריה מורגנשטרן ועוסק ב”טוביה הרופא” שתאריך פטירתו חל בג’ טבת. מרכז המידע עמל רבות למצוא את קברו שטרם אותר, אך קברי בני משפחתו נמצאו ותרמו מידע על הדמות המיוחדת. למאמר המלא של ד”ר מורגנשטרן לחצו כאן
כתב עת נוסף העוסק בהיסטוריה “סגולה” נותן במה מכובדת להר הזיתים. בכתב העת היוצא בכל חודש ניתן מקום בקביעות לפרסום גילויים וחידושים מהר הזיתים.  החודש פורסמה כתבתה של שרה ברנע העוסקת בהלוויה של “הזקן מנהריים” פנחס רוטנברג.

אחד מהאירועים המרכזיים בבית העלמין בכל שנה הוא “הילולת הרש”ש”. הרש”ש- ר’ שלום שרעבי,ראש ישיבת המקובלים בית אל ובעל ספרים רבים אשר גולת כותרתם היא סידור הרש”ש עם הכוונות. ההילולא אשר תערך בליל חמישי ט’ וביום שישי י’ שבט (2-3/2/12), מושכת אליה קהל גדול ומגוון. מידי שנה התנועה במקום הולכת וגוברת וכוללת בתוכה רבנים ומקובלים, צאצאים ומתפללים רבים אשר אינם נרתעים ממזג האוויר החורפי.

0 0 votes
דירוג מאמרים
הירשם
הודע על
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

תוכן עניינים

חפש קבר

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט