הילולת כ”ק האדמו”ר מספינקא רבי מרדכי דוד כהנא זצ”ל

 

[fusion_title margin_top=”” margin_bottom=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” size=”1″ content_align=”left” style_type=”default” sep_color=””]

היום (כ”ד תמוז) יום פטירת האדמו”ר מספינקא רבי מרדכי דוד כהנא זצ”ל

[/fusion_title]

מאת: אהרן אפשטיין

שהתפרסם לאחר פטירת אביו כדמות מיוחדת במינה, היה שוקד בדבקות עצומה בלימוד התורה ובעבודת ה’.

במשך תקופה ארוכה נהג לנסוע לישובים וכפרים נידחים על מנת לקרב יהודים לתורה ויהדות, על דרך שיטתו של הבעש”ט זיע”א. מספרים שבזכות הטישים המיוחדים שלו, התקרבו רבים לתורה ויהדות, עם הארת הפנים המיוחדת והנדירה שנשא עבור כל יהודי.

ולמרות שבשלב מסויים היה בעל אמצעים בכל זאת נהג בצניעות והגה בתורה בדירת החדר הפשוטה במאה שערים שם התגורר עם 13 ילדיו (!)

מספרים ששבוע בדיוק לפני פטירתו הלך לעולמו המשב”ק שלו, הרה”ח ר’ צבי ברקוביץ’ ז”ל. לפני פטירתו אמר המשב”ק: “אני מבין שאני הולך להפטר לבית עולמי, אך אין לי ספק שאני הולך כדי לשמש את הרבי ולקבל את פניו”.

כשעלה עם משפחתו לארץ בשנת תש”א למד האדמו”ר במוסדות דושינסקיא. לאחר-מכן למד תקופה קצרה אצל הגר”ש וואזנר בישיבת חכמי לובלין בבני ברק. בכל פעם שפגש הגר”ש וואזנר באדמו”ר זצ”ל היה נושק על מצחו ואומר “זהו תלמידי חביבי”.

היה ידוע בעמדותיו התקיפות בכל הנוגע לארץ ישראל ויישוב הארץ, ולקח חלק פעיל ב-‘קונגרס הרבנים פיקוח נפש’ (ארגון המאגד מאות רבנים בישראל בהתנגדות תקיפה לנסיגות משטחי ישראל.)

האדמו”ר השתתף אישית בכנס מחאה נגד ההתנתקות שאורגן ע”י קונגרס הרבנים פיקוח נפש ונערך בבית מדרשו של כ”ק האדמו”ר מערלוי שליט”א, בה התכבד לפתוח את הכנס בנאום חוצב להבות עם דמעות בעיניו ותוך הבעת ביקורת גלויה על מהלכי הממשלה בכל הקשור לשמירה על שלימות הארץ ובטחון תושביה.

לכרטיס נפטר>>

0 0 votes
דירוג מאמרים
הירשם
הודע על
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

תוכן עניינים

חפש קבר

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט