החודש בהר הזיתים- חודש אדר תשע”א

[fusion_title size=”2″ content_align=”left” style_type=”default” sep_color=”” margin_top=”” margin_bottom=”” class=”” id=””]החודש בהר הזיתים- חודש אדר תשע”א[/fusion_title] בחודש שבט חווינו מספר של חשיפות מרגשות של סיפורים ושל צבעים:
פנקסי פרנס חושפים בפנינו הרבה תעלומות. אחת התעלומות היא מיקום קברם של אחרוני הנקברים בשנת תש”ח. רבים מהם נקברו בחלקה הספרדית העליונה, חלקת בורק.
כידוע, הר הזיתים נפל לידי הלגיון הירדני בט”ו אדר א’ תש”ח. כבר כמה חודשים לפני ההלוויות נערכו תחת יריות . כמובן, שבתנאים האלה לא היה ניתן להקים מצבות וכמובן לא לפקוד את הקברים על מנת לשמר את מיקום הקברים לצאצאיהם.
בחודשים האחרונים התעלומה הזאת לאט לאט באה על פתרונה. כזכור, בגיליונות האחרונים דווחנו על איתור קברו של חייל שמואל בן בסט, שהיה מאחרוני הנקברים בהר הזיתים. סיפורה של בוליסה דנה, שמפורסם בכתבה הראשית, חושף את תיאור ההלוויות החפוזות ואת החשיבות שיש לבני המשפחה באיתור קברי יקריהם.
בנוסף, באותו אזור ישנם קברים לא מעטים של רבני ירושלים. אחד מהם הוא קברו הרב יצחק קריספין, שעלה לארץ מאיזמיר, תורכיה. עוד קבר חשוב שנחשף הוא הרב שבתאי פריסקו מסלוניקי. נשמח אם מי מהציבור הקוראים שיש בידו מידע נוסף על שני הרבנים החשובים האלה יצור איתנו קשר ויעדכן אותנו בידוע לו.
הר הזיתים לבש צבעים חדשים. בגיליון הקודם סיפרנו על פריחת השקדיות. הפריחה התעכבה קמעה השנה עקב הגשמים הרבים שפקדו אותנו ועדיין רואים אותה במלוא תפארתה.
אתם מוזמנים לעקוב אחר האירועים האלה ואחר האירועים העתידיים באתר שלנו ודרך דף הפייסבוק של הר הזיתים.
0 0 votes
דירוג מאמרים
הירשם
הודע על
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

תוכן עניינים

חפש קבר

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט