בעקבות הדמויות בהר

[fusion_title margin_top=”” margin_bottom=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” size=”2″ content_align=”left” style_type=”default” sep_color=””]

בעקבות הדמויות בהר

[/fusion_title]

מאת: אהרן אפשטיין

גילו הצעיר בעת פטירתו תפס את עיניי, אז ערכתי מחקר קטן.
לא הצלחתי למצוא הרבה מידע אבל מה שכן מצאתי מרטיט את הלב.
זהו סיפור גבורתו של בחור צעיר שמינקות חווה את קשיי החיים, ומתוך אמונה חותכת בצדקת דרכנו וחשיבות שיבת עם ישראל לארצו ותקומתו בארצו הלך אל מותו בראש מורם.

אהרן היה יליד ירושלים נצר למשפחת מקובלים ותיקה.
הוריו עשו את דרכם לארץ תוך סכנות מרובות, וקיבלו באהבה את העוני והמחסור בירושלים במקום חיי רווחה בגלות. הם השתדלו להקנות לאהרן דעת וחכמה, אולם אחרי שנים אחדות בבית-ספר יסודי, נאלץ להתחיל בעבודה, כדי לסייע להוריו בכלכלת הבית. כאשר בגר הצטרף לשורות אצ”ל. משביקש העברה ליחידות הקרביות, ניתן לו מבוקשו, ומאז נטל חלק בפעולות שונות, ובכולן לחם בחרוף נפש.
“בצהרי יום ו’, התקרב צעיר נושא מזרן לגדר התיל, העוקפת את האיזור המבוצר ברח’ אבן גבירול, בירושלים. הצעיר השעין את המזרן על הגדר, הוציא מתוך המזרן מכונת-יריה, ופתח באש על משמרות הצבא. המשמר השיב באש קטלנית, וכתוצאה ממנה נהרג נושא המזרן, שגופו נוקב ממש ככברה על ידי הכדורים הרבים שנורו עליו. ההרוג זוהה כאהרן מזיוף.”
מתוך תיאור עובדתי זה של המשטרה, נקל לעמוד על האומץ הנדיר ועל הנכונות להקרבה, שפעמו בלבו של הלוחם אהרן. כאשר הוחלט להתקיף את האיזור המבוצר, ידוע היה וברור כי בתנאים של שמירה מעולה על גדרות התיל, דרושה גבורה אינדיווידואלית, הקרבה עילאית ממש. המסתער יכול היה לדעת מראש כי מותו ודאי כמעט. אף על פי כן קיבל עליו אהרן את המשימה. ללא היסוס הלך למלא את תפקידו והקריב את חייו.
יהי זכרו ברוך.

(חלק מהמידע נלקח מאתר: http://www.gal-ed.co.il/jerusalem-forever/info/n_show.aspx…)

לכרטיס נפטר >>

0 0 votes
דירוג מאמרים
הירשם
הודע על
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

תוכן עניינים

חפש קבר

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט