אירועי חודש אלול

[fusion_title size=”1″ content_align=”left” style_type=”default” sep_color=”” margin_top=”” margin_bottom=”” class=”” id=””]אירועי חודש אלול[/fusion_title] החודש נפתח באירוע מרשים. בג’ אלול יום פטירת הראי”ה קוק, עלו אלפים לקברו.
השנה כחידוש לשנים הקודמות אורגנו ציליות ושתיה קרה להמוני המתפללים. במקום נכחו אנשי מרכז המידע וסייעו בהכוונה ומידע. מעל חלקת הנביאים היו מכירות ספרים והפצות של פעילות הקשורות לדרכו וחזונו של הראי”ה. בנוסף יצאו מהמקום סיורים קצרים והדרכות על בית העלמין.
ביום חמישי ט’ אלול יתקיים הכנס השנים עשר של מחקרי עיר דוד. במקביל לכנס יצאה חוברת הכוללת את דברי המחקר. בין יתר המאמרים ישנו מאמר מפורט של פרופ’ ברקאי על הקבר העתיק ביותר בהר הזיתים- קבר בת פרעה.
במהלך החודש ובעשרת ימי תשובה יתקיימו סיורי סליחות בהר הזיתים לפרטים.
בכ”ט אלול ערב ראש השנה, יעלו המונים להר הזיתים כמנהג קדמונים לעלות לבתי הקברות בערב ראש השנה.
סמבוסקי- חדש על המדף. דורון הרצוג איש ירושלים חקר במשך עשרות שנים את בית העלמין הישן בהר ציון הנקרא סמבוסקי. דורון פעל רבות גם לקדם את שיקומו ולמנוע את ההרס וההשחתה. את פירות המחקר הוא כינס לספר מקיף. גולת הכותרת של מחקרו הוא איסוף רשימת נפטרים הקבורים בחלקה (בעיקר מפנקסי פרנס) ואיתור המיקום בשטח. ספרו מהווה הנצחה וזיכרון לחלקת הקבורה שר בשיפולי הר ציון. דורון לא זכה לסיים את המלאכה ובשנה האחרונה עמל רבות ד”ר אייל מירון על מנת להביא לדפוס את הספר שמשמש גם מצבת זכרון לדורון הרצוג, דמות מופת לתולדות ירושלים.
לפרטים ואירועים נוספים ניתן לעקוב בעמוד הפייסבוק שלנו או ליצור קשר בטלפון 02-6275050 או במייל [email protected]

0 0 votes
דירוג מאמרים
הירשם
הודע על
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

תוכן עניינים

חפש קבר

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט