אירועי החודש- אייר התשע”א

[fusion_title size=”2″ content_align=”left” style_type=”default” sep_color=”” margin_top=”” margin_bottom=”” class=”” id=””]אירועי החודש- אייר התשע”א[/fusion_title]

אייר הוא כראי של ימי ספירת העומר. מצד אחד, ימי שמחה שבין פסח ושבועות. ומצד שני ימים בהם נפטרו עשרים וארבע אלף תלמידי רבי עקיבא. כך, מצד אחד יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ומצד שני יום העצמאות. מצד אחד שמחת יום ירושלים ומצד שני זיכרון לנופלים שחרפו את נפשם על שחרור העיר.
אירועי יום הזיכרון יחולו השנה ביום ב’, ה’ באייר תשע”א, 9/05/11. בבוקרו של יום יעלו בני המשפחות החללים, חיילים, נציגי תנועות נוער וסתם עמך ישראל אל קברי החללים, יסיירו בין המצבות וינציחו את זכר ההרוגים. לאחר מכן, בשעה 11:00 תושמע צפירה ויתחיל הטקס הרשמי בחלקת חללי הרובע בהשתתפות בני משפחות החללים, נציגי הממשלה, צה”ל והמשטרה.
באותו יום יצוין גם יום פטירתו ה-30 של המשורר אורי צבי גרינברג אשר לו מוקדשת הכתבה הראשית של גיליון זה.
ביום ב’, כ”ו אייר, יסוד שביסוד, 30/05, תתקיים הילולא רבתי של רבי שלמק’ה מזוועהיל, הצדיק המפורסם שעלה לירושלים מחופש לאיש פשוט, אך ברבות הימים זוהה ורבים החלו לפוקדו לבקשת ישועה ועצה. דבר פלא ידוע כי כדי לתת מענה לבקשות קשות, היה הולך וטובל במקווה ומשם משיב לשואלים. ביום זה חסידי זוועהיל ורבים נוספים עולים אל קברו ומתחברים לתורתו של רבם ומעתירים בתפילותיהם.
ביום ד’, כ”ח אייר, 01/06, יחלו אירועי יום ירושלים. בבוקרו של יום ירושלים תיערך אזכרה לחללי סיירת הצנחנים במקום הקרב על גשר הקדרון.
בשעות הצהריים יעברו אלפים במסע ריקוד דגלים המסורתי בדרכם אל הכותל המערבי.
אתם מוזמנים לעקוב אחר האירועים בעמוד הפייסבוק של הר הזיתים.

0 0 votes
דירוג מאמרים
הירשם
הודע על
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

תוכן עניינים

חפש קבר

נא בדוק את החיבור שלך לאינטרנט