כרטיס נפטר

:

יהודה אריה לייב היינה

יהודה אריה לייב בן יצחק אהרן אפרים היינה , נולד בלא ידוע. נפטר בתאריך כא סיון תשמ"ט

no image

תמונות מצבה

שם נפטר: יהודה אריה לייב
שם משפחה: היינה
כינוי נפטר:
שם האב: יצחק אהרן אפרים
שם האם:
שם משפחה קודם:
תאריך פטירה: כא סיון תשמ"ט
תאריך פטירה לועזי: 24/06/1989
גיל פטירה:
מקום קבורה מקורי:
מקום לידה: לא ידוע.
שנת עליה: 0
מין: זכר
עיסוק: לא ידוע
תארים: Array
קבוצת השתייכות: ללא,
כהן/לוי/ישראל: Array
תנועת נוער: לא ידוע
אישים ידועים:
הערות:
חברה קדישה: חברת קדישא יוצאי פולין
גוש: ורשה ב
תת חלקה: ורשה ב מערה
שורה: 2
מספר: 2
סוג קבר: בודד
קברים מקושרים:
סטטוס קבר: מאוכלס
סטטוס מצבה:
גודל: רגיל
צבע קבר: בהיר
מצב מצבה: מוזנח
מצב כיתוב מצבה:
מלל מצבה: ...ר' יהודה אריה לייב היינה זצ"ל בן מורנו הרה"ח ר' יצחק אהרן אפרים פישל זצ"ל וחתן הרה"ח פנחס אהרן פרידע הי"ד נכד כ"ק מרן אדמו"ר רשכבה"ג ה,,אמרי" מגור זצוק"ל יצאה נשמתו בטהרה בליל ש"ק כ"א בסיון תשמ"ט ת.נ.צ.ב.ה.
מלל נלווה:
על הנפטר:
תהילים לפי שם

לליווי בטחוני ע"י מוקד האבטחה חייגו 02-6271598*יש להזמין יום מראש

מיקום מצבה

נווט לקבר
לוחות זמנים וקווים

ניתן להזמין סיור ליווי (לא ביטחוני) עד לקבר של איש מרכז המידע בעלות של 60 ש"ח לשעה או חלק ממנה. לפרטים חייגו 02-6275050

האתר בתהליכי בניה, לדיווח על שגיאות/להוספת מידע/להוספת תמונות - ניתן להגיב בתחתית הכרטיס

תמונת 360° הקרובה ביותר למיקום הקבר

על מצבתו נכתב:

"...ר' יהודה אריה לייב היינה זצ"ל בן מורנו הרה"ח ר' יצחק אהרן אפרים פישל זצ"ל וחתן הרה"ח פנחס אהרן פרידע הי"ד נכד כ"ק מרן אדמו"ר רשכבה"ג ה,,אמרי" מגור זצוק"ל יצאה נשמתו בטהרה בליל ש"ק כ"א בסיון תשמ"ט ת.נ.צ.ב.ה. "

2 Comments

 1. ר פ 03/10/2018 בתוך 9:32 - השב

  ר’ לייבל היינה, נכדו של בעל “אמרי אמת” מגור (נכתב ע”י ר’ יצחק אלפסי)
  משנסתלק לייבל היינה – כפי שנקרא בגור, נסתלקו הודה והדרה של חסידות זו, שכן, לפחות, לחסידות גור שבארץ ישראל, החל משנת ת”ש, זה כחמישים שנה, מאז בואו של מרן הגדול פאר הדור, רבי אברהם מרדכי אלתר זצוק”ל, היה ר’ לייבל היינה, נכדו של הרבי, הדמות הדומיננטית ב”חצר” הגוראית. לא יכולת שלא לקבל את ה”שלום עליכם” בפנים המאירות של ר’ לייבל ולא יכולת שלא לראות את שילובו ב”טיש” ובכל ההנהגה הגוראית.
  אם ב”עולם” היה ר’ לייבל הדמות הדומיננטית הרי בתורה של גור היה ר’ לייבל יחיד ומיוחד. חשיבות עצומה יש בגור ליודע-תורה, ללמדן וכפל כפליים חשיבות יש למי שיודע את תורת הרבי, שכן מרן בעל “אמרי אמת” היה מלבד מנהיגותו, חכמתו, פקחותו המדינית, חזונו וראיית הנולד שלו – גם גאון הגאונים. רבי מאיר שפירא מלובלין התבטא כאשר נסתלק מי שנתפרסם בכל פולין בגאוניותו העצומה: הרבי מגור הוא למדן גדול ממנו! ר’ לייבל, נכד הרב, ידע גם את תורת הרבי! לאחר השואה, מן היחידים היה.
  זכות זו תעמוד לו לעד, הוא לא שמר את הדברים לעצמו והביאם לידי הציבור באוסף ספריו “ליקוטי יהודה”. ליקוטי יהודה” הוא אוצר מנוצר שאין דומה לו בספרות החסידית. אלמלא ה”ליקוטים” לא נשתיירו הרבה הרב המדברי התורה של פשיסחא, קוצק, גור – החידושי הרי”ם, השפת אמת, האמרי אמת וה”בית ישראל”.
  אוזן קשובה היתה לו לר’ יהודה לייב, מאז היה – דומה הראשון, וודאי שמן הראשונים שנשא את שם הסבא הגדול בעל “שפת אמת”. שכן נולד באלול תרס”ז, שנתיים וחצי לאחר סילוקו של הסבא. ראש עילויי היה לו מורשת מסביו הגדולים לבית גור ומאביו – רבי יצחק אפרים פישל היינה, שבשל למדנותו זכה להיות “חתנא דבי נשיאה”, בלוקחו את אסתר בתו של ה”אמרי אמת”, מה עוד שגם צאצא בן אחר בן, לרבי שמואל שמריה היינה הראשון, מתלמידי החוזה מלובלין, יהודי הקדוש ובעל ה”זכרון שמואל”, שגם אותו ההדיר מחדש ר’ לייב.
  כאשר למד אצל הסבא הגדול בעל “אמרי אמת” באופן קבוע היה הוא ששמע, קלט ורשם. משמועות אלה פרנס את ה”ליקוטי יהודה” שהקנו לו שם עולם וזכר עולם. למעלה מעשרים “ליקוטי יהודה” שכאלה מונחים לפנינו ורק מי שנזקק לתורת החסידות הפולנית ולתורת החסידות בכלל יודע את ערכם העצום.
  בשנותיו האחרונות הגם שידע חולי קשה – אגב, גם בחוליו הקשה לא וויתר על הנהגתו החסידית ואף נסע לבקר אחרים שחלו כמוהו והתייאשו מחייהם כדי לעודדם ולהוכיחם שיש חיים גם אחרי המחלה – ראה את ייעוד חייו ב”ליוקטי יהודה” שלו, ועוד הספיק בסוף ימיו להוציא לאור סידור תפילה לימות החול עם “ליקוטי יהודה”, תוך שהוא מכין לדפוס סידור תפילה לשבת קודש, עד שנתעלתה נשמתו בעיצומה של העבודה לגנזי מרומים.

  • אהרן אפשטיין 03/10/2018 בתוך 13:49 - השב

   יישר כוח, מרתק ביותר.

השאר תגובה